9 Mart 2013 Cumartesi

Eğitici ve eğlendirici çocuk oyunları

2012 2013 Eğitim yılının ilk yarısı geçtiğimiz cuma günü son buldu ve karne alan çocuklar yarı yıl tatilini doyasıya yaşamaya başladı. Eğer çocuğunuzun yarı yıl tatilini en iyi şekilde geçirmesini istiyorsanız size bir tavsiyemiz var. Son yılların en çok dikkat çeken ve takip edilen oyun sitesi oyunkalesi.com çocuklarınızın hem eğlence ihtiyacını giderecek aynı zamanda içerisinde yer alan zeka oyunları ve eğitim amaçlı yapılmış oyunlar ile aynı zamanda kendilerini geliştirecektir. Oyunkalesi.com ' un diğer sitelerden farklı en büyük özelliklerinden bir tanesi hiç kuşku yok ki eklenen oyunların editörler tarafından teker teker incelenmesi ve oyunların içerisinde yer alan yabancı ingilizce terimlerin Tükçe karşılıklarının oyun açıklama bölümüne yazılmasıdır. Yapılan bu basit ama gerekli olan işlem sonucunda çocuklarınız hem oyun oynayacak aynı zamanda oyunları açmak için uğraşırken bir yandan da yabancı dil bilgisini geliştirmiş olacak. Bu oldukça basit olan işlemi ağaç yaş iken eğilir ata sözü ile destekleyebiliriz. En güncel oyunlar ile birlikte flash oyun dünyasının en eski ve en popüler oyunlarını bünyesinde barındıran oyunkalesi.com bakın çocuklara ne gibi süprizler hazırlıyor !

Maceraya ateş ve su ile devam

Geçtiğimiz dönemlerde yayınlamış olduğumuz tanıtım makalelerimizde çocuklar tarafından oyun sitelerinde en çok takip edilen oyun kategorisinin macera oyunları, bu kategoride en çok oynanan oyunun ise ateş ve su oyunu olduğunu söylemiştik. Yapmış olduğumuz analizler ve aldığımız google analytics verilerine göre yarı yıl tatili ile birlikte son 4 günlük tatil süresi boyunca ateş ve su oyunu çocuklar tarafından en çok oynanan oyun olma özelliğini elinden hiç düşürmeden korumaya devam etmeketdir. Buda ilgili oyun yapımcısının ne kadar başarılı olduğunun ap açık bir göstergesidir. Firma o kadar başarılı bir oyun yapmış olacak ki ateş ve su adlı oyunun 1 2 3 4 5 6 7 8 9 gibi düzinelerce serisi başka firmalar tarafından taklit edilmeye çalışılmıştır. Ama unutulmaması gereken birşey var ki o da her zaman taklitlerin aslını yaşattığıdır.

Kenan ışık ve kim milyoner olmak ister

Evet şimdi sıra geldi çocuklardan daha çok yetişkinlerin oynadığı ve hatta bağımlılık seviyesine ulaştığı oyun olan kim milyoner olmak ister oyununa. Yapmış olduğumuz araştırmalara göre son bir aylık dönemde bu oyuna olan artış inanılmaz derecede büyük bir artış göstermiştir. Bunun en büyük sebebi ise sosyal medya diyebiliriz. Yarışmaya katılan değişik karakterdeki yarışmacıların yapmış olduğu hatalar veya diğer davranışlar hızlı bir şekilde sosyal medyada yer buluyor ve daha sonra bu yarışmacıların yaptıkları hatayı acaba ben yaparmıyım düşüncesinde olan yetişkinler kendilerini test etmek için kim milyoner olmak ister oyununu oynamaya başlıyor. Yukarıda bahsettiğimiz iki tane güzide oyunu artık oyunkalesi.com kalitesi ile oynayabileceksiniz, tek yapmanız gereken www.oyunkalesi.com adresini ziyaret etmek. İyi eğlenceler dileriz.

1 yorum:

  1. kafa topu oyunu şuana kadar çıkan en güzel oyunlardan biridir. Herkese tavsiye ederim.

    YanıtlaSil